
KLIP V: "Een 8 op de Veluwe"
Inschrijving geslotenAlle informatie
Datum
14 november 2015Startlocatie
Princess Hotel VictoriaWoeste Hoefweg 80
7351 TP Hoenderloo
Telefoon: 055 506 2828
Website: www.princesshotelvictoria.com
Finishlocatie
Dezelfde als de startlocatieOrganisatie
Dutch Historic Rally ClubGebied
Veluwe: Hoenderloo - Otterlo - LoenenUitslag
DownloadPrijzen per equipe
Prijs voor leden | € 75.00 |
Prijs voor niet leden | € 95.00 |
Deelnemers
Bekijk 29 equipesDHRC-evenementen 2025/2026
Kaartleescursus voor beginners i.s.m. KNAC (15 februari 2025)Kaartleescursus voor gevorderden (15 maart 2025)Kaartleescursus voor beginners i.s.m. KNAC (15 maart 2025)KLIP I DHRC (22 maart 2025)- KLIP II DHRC (7 juni 2025)
- Midzomeravondrit (17 juli 2025)
- Kaartleescursus voor beginners i.s.m. KNAC (30 augustus 2025)
- KLIP III DHRC (27 september 2025)
- KLIP IV DHRC (25 oktober 2025)
- Rallyhappening DHRC (6 december 2025)
Uitslag
Tourklasse | |||
1. | Sjoerd van der Veen - Pieter Goethard | MG MGB GT - 1973 | 270 pt. |
2. | Michiel van der Spa - Paul van de Riet | Datsun 240Z - 1971 | 330 pt. |
3. | Matthijs en Hidde de Heus | Ford Cortina GT Mk1 - 1965 | 400 pt. |
4. | Patrick en Robin Verkerk | Porsche 944 - 1985 | 470 pt. |
5. | René van Witteveen - Huyb Timmers | MG MGB GT - 1973 | 550 pt. |
Startersklasse | |||
1. | Niko en Gert Poolen | Range Rover | 750 pt. |
2. | Stephanie Tonneman - Wim de Blok | Renault Mégane Coupé - 2000 | 970 pt. |
3. | Menno Muller -Theo Bamberg | Mercedes 500 SEL W126 - 1989 | 3590 pt. |
Verslag:
Op zaterdag 14 november jongstleden werd in een werkelijk schitterende en deels volstrekt unieke omgeving door 30 teams meegedaan aan onze KLIP V “Een 8 op de Veluwe”. Deze extra KLIP is georganiseerd in samenwerking met het tijdschrift Classic Cars en was specifiek bedoeld voor onervaren equipes. Dat was ook (in positieve zin) te merken aan het deelnemersveld, dat louter uit Tourklassers en Startersklassers bestond, equipes met niet veel ervaring.
Zoals gewoonlijk bij onze KLIP’s en om het leeraspect te onderstrepen was er vooraf een minikaartleescursus en na afloop een live toelichting door één van de uitzetters, compleet met een volledig uitgeschreven “hoe had het gemoeten”-uitleg, om ook thuis nog wat van de rit te kunnen opsteken.
In de bosrijke omgeving van Hoenderloo op de Veluwe, reden de equipes over in prachtige herfstsferen aangeklede wegen en weggetjes, waarvan door sommige deelnemers niet werd verwacht dat ze zouden moeten worden bereden….zo mooi, zo uniek, zo onverhard. Een deel van de ochtendroute liep door het Park De Hoge Veluwe, dat bij uitzondering had ingestemd met een rally over het terrein van dit unieke nationaal cultureel erfgoed. Een zeer bijzondere mogelijkheid die evenzeer werd gewaardeerd.
De hele dag is vlotjes verlopen. De route was niet te moeilijk, maar toch leerzaam voor startende rallyrijders, het tijdschema ietsje strak (maar zeker niet té strak) en de toelichting van de speciaal aanwezige sportklassers om de starters een één-op-één uitleg te geven was nuttig en aangenaam.
Om half vijf was de prijsuitreiking. De winnaars, nog nooit deelgenomen aan een rally, bleken zowel in de ochtend als in de middag maar één foutje gemaakt te hebben; nummer twee idem maar met iets meer tijdoverschrijding.
We gaan als DHRC op deze weg door. Zó houden we de sport aantrekkelijk voor aanwas van nieuwe equipes. Ook organisatoren van grote rally’s besteden meer aandacht aan de jonge aanwas, met het instellen van een startersklasse voor échte beginners. De Omloop van het Oosten op zaterdag 9 januari is de eerste kans om het geleerde verder in praktijk te brengen.
Hieronder de foto’s van de prijswinnaars:
De winnaars in de Tourklasse: Sjoerd van der Veen en Pieter Goethart
De nummers 2: Michiel van der Spa en Paul van de Riet
De nummers 3: Matthijs enHidde de Heus